Mam ogromną przyjemność poinformować was, że zostałem nominowany do konkursu na “Fizjoterapeutę Roku 2023”. To dla mnie ogromne wyróżnienie i okazja do podziękowania wam za…
Fizjoterapia i Trening Posts
Drodzy Pacjenci! Mamy dla Was ekscytującą nowinę do podzielenia się. Fizjoterapia i Trening – rozwija się w niesamowitym tempie, a dzięki Waszemu wsparciu i zaufaniu,…
Witaj! Jeśli przeszedłeś artroskopię kolana, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że to ważny krok w leczeniu tego obszaru. Teraz nadszedł czas na kolejny etap, którym…
Po przejściu przez trudny proces rehabilitacji po rekonstrukcji ACL, istnieje wiele rozważań na temat odpowiednich dyscyplin sportowych, które można kontynuować bez obawy o nasze stawy.…
Trening po operacji ACL jest kluczowym etapem w procesie rehabilitacji, mającym na celu przywrócenie pełnej sprawności fizycznej. W tym okresie skupiamy się na wzmacnianiu mięśni,…
Po przejściu przez proces rehabilitacji po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL), ważne jest, aby skupić się na długoterminowej opiece nad kolanem. Poprawne ćwiczenia i profilaktyka…
Oto fascynujący proces odbudowy więzadła ACL po rekonstrukcji – etap po etapie Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak przebiega proces odbudowy więzadła ACL (więzadło krzyżowe przednie)…
Czy zastanawiałeś się, jak to możliwe, że niektórzy sportowcy tak szybko wracają do pełnej formy po poważnej kontuzji kolana? Czasami wydaje się to niemożliwe, ale…
W ciągu 2-5 tygodni po operacji rekonstrukcji ACL, trening rehabilitacyjny nabiera coraz większego znaczenia. W tym okresie zaczynamy stopniowo wzmacniać nasze mięśnie, przywracając pełną stabilność…
Witajcie, drodzy Czytelnicy! Dzisiaj pragnę podzielić się z Wami historią pełną wyzwań i determinacji. Historią, która pokazuje, jak siła psychologiczna i motywacja mogą przewyższyć wszelkie…
Powrót do pełnej sprawności po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL) wymaga nie tylko intensywnej rehabilitacji, ale także właściwego odżywiania. Twoja dieta może odgrywać kluczową rolę…
Po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL) kluczowym celem rehabilitacji w pierwszych dwóch tygodniach jest mobilność rzepki, utrzymanie wyprostu kolana i przywrócenie siły. Odpowiednio dobrane ćwiczenia…
Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego (ACL) jest powszechnie stosowaną procedurą w przypadku uszkodzeń tego ważnego strukturalnego elementu kolana. W tym artykule przyjrzymy się bliżej procedurze rekonstrukcji…
W dzisiejszym zabieganym świecie, dbanie o nasze zdrowie i sprawność fizyczną jest niezwykle istotne. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę jakości życia jest fizjoterapia. Jeśli…
Skręcenie stawu skokowego to jedna z najczęstszych kontuzji układu ruchu. W Polsce rocznie notuje się około 1 miliona przypadków (dane szacunkowe). Najczęściej do urazu dochodzi…
Terapia trzewna to rodzaj fizjoterapii, która jest skierowana na stymulację i poprawę funkcjonowania narządów wewnętrznych, w tym układu pokarmowego. Terapia ta polega na delikatnych zabiegach…
Rejestracja online to najszybszy i najprostszy sposób na rezerwację terminu i umówienie się na wizytę w naszym gabinecie. Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję jak zapisać się…
Wrzesień miesiącem fizjoterapii uroginekologicznej! Zapraszamy na terapię z 30zł zniżką przez cały miesiąc! Zarejestrować się na wizytę możesz elektronicznie. Wystarczy, że odwiedzisz nasz dział e-rejestracja…
Wydawałoby się, że narządy wewnętrzne znajdujące się w jamie brzusznej mają swoje określone miejsce/położenie, w którym pozostają przez cały czas w bezruchu. Owszem topograficznie są one zlokalizowane w predefiniowanym anatomicznie miejscu (występują różnice osobnicze) jednak nie można twierdzić, że się nie poruszają. Wręcz przeciwnie, nasze narządy wewnętrzne są w ru…
High Velocity Low Amplitude (HVLA) czyli w wolnym tłumaczeniu duża prędkość, mała amplituda. Jest to określenie techniki zabiegów terapii manualnej, polegającej na wykonaniu manipulacji stawu,…
Sonofeedback jest to metoda pracy z wykorzystaniem ultrasonografii (USG) polegająca na obserwacji w czasie rzeczywistym zmian zachodzących w tkankach w trakcie wykonywania ruchu. Mówiąc wprost,…
Nowy Rok 2022! A wraz z nim postanowienia noworoczne, nierzadko przypieczętowane szampanem o północy 🙂 Zanim wyruszysz jak gazela na biegowe ścieżki, upewnij się, że…
Diastasis Rectus Abdominis w skrócie DRA to nazwa dolegliwości zwanej rozejściem mięśnia prostego brzucha. Zapewne słyszałeś/aś o rozstępie mięśnia prostego brzucha. Myślisz, że ten temat może dotyczyć…
Postawa ciała to nie tylko wizualny aspekt naszej codzienności. Jest to przede wszystkim baza do zdrowej, funkcjonalnej egzystencji. To jak stoimy warunkuje sposób w jaki…
Od 22.11.2021 do końca roku (czyli 30.12.2021) konsultacje fizjoterapeutyczne będą 40% tańsze! Z racji nadchodzącej dużymi krokami zimy, postanowiliśmy rozgrzać nieco atmosferę. Z tej okazji…
Ten dział powstał z myślą o wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z naszych darmowych materiałów. Kliknij w link i pobierz interesujące Cię treści. Dzienniczek mikcji –…
Kiedy dopadnie Cię ból w środkowej części pleców (ni to w odcinku piersiowym, ani też lędźwiowym) i zastanawiasz się co z tym zrobić, masz kilka…
Termin Movember powstał w wyniku połączenia dwóch wyrazów moustache – wąsy oraz November – listopad. Celem kampanii Movember jest zmiana oblicza męskiego zdrowia, natomiast wąsy,…
Pacjenci niejednokrotnie pytają o suche igłowanie, gdyż słyszeli, że jest to skuteczne tylko trochę boli 🙂 Poniżej przedstawiamy listę najczęstszych pytań oraz odpowiedzi jakich udzielamy…
“Oddychaj tak aby Twój brzuch unosił się w górę….” – NIE, NIE i jeszcze raz NIE! Oddychanie to czynność, którą wykonujemy średnio 16 razy na…
Każdy słyszał, że po ćwiczeniach trzeba się rozciągać. Wielu samemu dochodzi do wniosku, że musi się porozciągać bo ostatnio strasznie się zastało. Tylko jak się…
Tyle się mówi o prawidłowej postawie ciała tylko jak ona powinna wyglądać? Dlaczego właśnie tak? Co się dzieje jeśli stoję źle? Jak pracować nad poprawieniem…
Blizna, nawet ta która wygląda tak ładnie już po kilku latach może oddziaływać niekorzystnie na sąsiadujące tkanki (narządy, mięśnie, ścięgna itp…) Dlaczego się tak dzieje?…
Ile razy słyszałaś od lekarza „kiedy urodzi Pani dziecko to przestanie mieć Pani bóle menstruacyjne” lub „taka Pani uroda”? Często jednak to nie wina urody,…
Jeśli cierpisz na: zaparcia, bolesne miesiączki, ból podczas mikcji, oddawania stolca, niemożność mikcji mimo pełnego pęcherza, parcia naglące, pęcherz nadreaktywny czyli chodzisz często do toalety…
10 prostych zasad, które pozwolą Ci zachować dobrą kondycje mięśni dna miednicy. Nie przyj w toalecie. Jeżeli czujesz, że masz problem z wypróżnieniem podłóż miskę…
W miniony weekend w FiT, mieliśmy przyjemność gościć Wiolettę Kobusińską, która uchwyciła naszą pracę okiem obiektywu. Sesja wizerunkowa wypadła świetnie, a zdjęcia zrobione przez Wiolettę…
W dniach 8 oraz 15 maja 2021 nasza fizjoterapeutka uroginekologiczna Dorota, będzie do Twojej dyspozycji podczas bezpłatnych konsultacji. Sobota (08.05)- godz. 10:00 – 14:00Sobota (15.05)-…
Uruchomiliśmy elektroniczne zapisy na konsultacje dietetyczne online. Od dziś możesz korzystać z system eTerapia24 celem umówienia wizyty do Jakuba, naszego dietetyka. Zapraszamy również do korzystania…
Prawidłowo zbilansowana dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych, mineralnych oraz witamin. Są to kluczowe aspekty, które prowadzą do prawidłowego odżywienia organizmu, a tym samym…
Pandemia negatywnie odbiła się na aktywności fizycznej Polaków. Ograniczony dostęp do klubów sportowych oraz praca zdalna to tylko niektóre z przyczyn dla których coraz trudniej…
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom szkolimy się w kwestii szczepień przeciw Covid-19. Pierwszym fizjoterapeutą w FiT, który uzyskał certyfikat umożliwiający podawanie szczepionek jest Michał. Trwa także…
Badania przeprowadzone na grupie blisko 50 000 pacjentów ze zdiagnozowanym Covid-19 wykazały, że aktywność fizyczna w stopniu już umiarkowanym (11-115 minut tygodniowo) znacząco zmniejsza ryzyko…
Pytanie z grupy tych retorycznych 🙂 Wszyscy wiemy, że ruch jest pozytywny dla naszego ciała i ducha. Pomaga on zrelaksować się i wyciszyć, zwłaszcza jeśli…
Fizjoterapia uroginekologiczna, to określenie coraz częściej pojawia się w kontekście ciąży jak również wszelkich dolegliwości i zaburzeń funkcjonalnych w obrębie miednicy. Pisaliśmy już o tym…
Jak czytamy na stronach Krajowej Izby Fizjoterapeutów szkolenia fizjoterapeutów w aspekcie wykonywania szczepień przeciwko Covid-19 idą pełną parą. Tysiące fizjoterapeutów przystąpiło do szkolenia, a lwia…
Jeżeli nie wiesz czy ta forma fizjoterapii jest właściwą dla Ciebie, zapoznaj się z wyszczególnionymi poniżej przypadkami. Dolegliwości te można wyleczyć lub złagodzić ich objawy…
Jak umówić się na wizytę?Najprostszym sposobem jest skorzystanie z e-rejestracji i umówienie się online. Możesz także zadzwonić (jednak możemy pracować z pacjentem w tej chwili…
Kiedy bolą plecy pierwsze co przychodzi do głowy to “to od kręgosłupa” lub “naciągnąłem mięśnie pleców”… ale czy to właśnie kręgosłup lub mięśnie są przyczyną…