Aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko hospitalizacji

Badania przeprowadzone na grupie blisko 50 000 pacjentów ze zdiagnozowanym Covid-19 wykazały, że aktywność fizyczna w stopniu już umiarkowanym (11-115 minut tygodniowo) znacząco zmniejsza ryzyko hospitalizacji.

Co to oznacza dla Ciebie? Mniej więcej tyle, że jeśli zaraziłeś się koronawirusem powinieneś natychmiast przeanalizować swój tydzień i znaleźć w nim czas na aktywność fizyczną. Czytając badanie można z całą stanowczością stwierdzić, że już ok 2 min aktywności dziennie jest wystarczająca by minimalizować ryzyko trafienia do szpitala. Kilka minut to naprawdę niewielki nakład czasu, a benefity mogą być znaczące.

Jeśli natomiast jesteś tym szczęśliwcem, który nie miał kontaktu z wirusem warto żebyś zaczął/a się ruszać aby nie obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku. W poprzednim artykule pisaliśmy o spacerowaniu, które doskonale sprawdzi się jako aktywność redukująca ryzyko nieprzyjemnego pobytu w szpitalu (w przypadku zachorowania). Zagłębiając się w treść artykułu dowiecie się, że spacer to także doskonała alternatywa dla farmakologii przy przewlekłym bólu.

Trenerzy FiT’a rekomendują aktywność fizyczną w każdej formie i niezależnie od tego czy jest pandemia czy nie 🙂 Spacery zawsze były i będą dobre, ale nie każdy chce, lubi czy może spacerować (lub po prostu boi się wychodzić w obawie przed zachorowaniem). W tym wypadku również mamy dla Was alternatywę. Odwiedź naszą bazę ćwiczeń gdzie znajdziesz blisko 200 ćwiczeń rozciągających, mobilizacyjnych, wzmacniających, statycznych i dynamicznych, ze sprzętem i bez. Zapraszamy również do kontaktu, chętnie podpowiemy Ci jak ćwiczyć i wytłumaczymy dokładnie technikę, a w razie potrzeby bez problemu przygotujemy plan ćwiczeń w domu.